KONTAKT

Nábytek z ořechu - Petr Šístek
Pod Rančem 1604/3
Hořovice
tel: +420 602 649 611
napište nám

ZBOŽÍ V AKCI

Cena 62 420 Kč
Cena 37 660 Kč
Cena 35 180 Kč

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Cena 138 590 Kč
Cena 142 310 Kč
Cena 114 900 Kč

Úvod » JÍDELNA » židle

NÁBYTEK Z OŘECHU - Židle

Židle je jedním z nejpoužívanějších, nejstarších, nejpraktičtějších ale také designérsky nejzajímavějších kousků nábytku. Od žádného jiného typu nábytku neexistuje tolik rozmanitých tvarů, konstrukcí i materiálových složení. Sedací nábytek z masivu se pyšní nejpevnější konstrukcí a stabilitou. Pro krásu originálního tvarového řešení nesmíme zapomínat na pohodlí, které je při výběru židle nejdůležitější. Dřevo je na omak „teplým" materiálem bez ostrých hran, takže nehrozí zranění. Sedák i opěrák židle z masivu lze změkčit čalouněním nebo výpletem. Při výběru je dobré si uvědomit, k jakému stolu židle umístíme, aby výsledný dojem byl harmonický.Cena 12 960 Kč
Cena 9 850 Kč
Cena 13 330 Kč
Cena 10 570 Kč
Cena 13 210 Kč
Cena 9 310 Kč


Cena 9 910 Kč
Cena 9 200 Kč
Cena 13 180 Kč
Cena 8 810 Kč

Naše židle jsou vyrobené ze zvlášť vybraného dřeva

Většinou se jedná o buk nebo ořech z oblastí jako je Chorvatsko, Rumunsko, Srbsko... Víte, proč je tvrdé dřevo z těchto oblastí lepší než u nás v České republice? Není křehké.Dřevo ze zemí kde je teplota přes zimu často pod bodem mrazu se stává křehkým. Jakmile se židle např. převrátí, nebo se s ní prudce bouchne o zem,může dojít k drobnému nebo většímu poškození, které se dalším zacházením dále prohlubuje. Dřevo vyrůstající v teplejších oblastech, těmito problémy netrpí.

Z tohoto důvodu se naše židle vyznačují vysokou užitnou hodnotou a trvanlivostí

Všechny díly židlí jsou přesně slícované a vyrobené s patřičnými přesahy. Všechny spoje jsou vyrobené tak, aby i na sucho bez lepidla byly obtížně rozebíratelné. Proto nedochází u našich židlí k "rozvrzání". A toto je další plus našich židlí.

Židle a jejich druhy

U nás máte možnost zakoupit jídelní i restaurační židle. Velmi vyhledávané jsou židle v moderním designu a stejně tak se velké oblibě těší klasické židle vyrobené ve starožitném duchu. Kvalitní dřevěné židle se hodí ke každému stolu. Do jídelny si můžete pořídit několik kusů jednoduchých jídelních židlí, které vynikají vysokou pevností dřeva, ze kterého jsou vyrobeny. Do pracovny, dětského i obývacího pokoje se hodí moderní židle. Poslouží jako skvělý doplněk ke kancelářskému nebo psacímu stolu. Do ložnice ke stolku na líčení můžete zvolit některou ze starožitných židlí.

Židle - provedení

Všechny židle jsou vyrobeny z kvalitního dřevěného masivu. Jsou buď jednoduché, nebo doplněné textilním čalouněním. Čalounění může být ve světlé i tmavé barvě. Některé židle mají čalounění i na opěrce. Takové židle se hodí spíše do ložnice nebo do obývacího pokoje. V kuchyni a v jídelně lépe vyniknou židle jednoduššího designu. Při výběru židlí dbejte na to, aby židle svou barvou a stylem ladila s vaším kuchyňským či kancelářským stolem.